Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Zasady korzystania z nawilżacza powietrza w domu

Jesienią oraz zimą, gdy zaczyna się sezon grzewczy, w domach i mieszkaniach bardzo często jest suche powietrze. Niestety cierpią na tym gardła oraz śluzówka nosa, które są bardzo często wyschnięte. Problem nasila się szczególnie w nocy, gdy sypia się w pomieszczeniu, w którym jest bardzo ciepło. Dlatego właśnie to w sypialni warto zamontować nawilżacz powietrza, albo skorzystać z prostego domowego sposobu.

Jak nawilżyć powietrze w pomieszczeniu, w którym się śpi?

Najprostsze rozwiązanie to zakup elektrycznego nawilżacza powietrza. Jeżeli jednak z jakich względów zakupy te nie mogą dojść do skutku, można ratować się domowym sposobem. Polega on na tym, że na gorące kaloryfery należy powiesić wilgotny ręcznik, tak by w nocy ręczniki parowały, oddając wilgoć do powietrza. Można też kupić stosunkowo tanie ceramiczne nawilżacze powietrza. Zawiesza się je na kaloryferach, a następnie wlewa się do nich wodę. Trzeba pamiętać o regularnym uzupełnieniu poziomu wody, a także o częstym myciu.

Elektryczny nawilżacz powietrza

Kupując elektryczny nawilżacz powietrza warto zadbać o to, by chodził on dyskretnie i cicho. Nawilżacz powietrza bardzo często pracuje nocą, aby poprawić jakość powietrza w sypialni. Dlatego właśnie by nie przeszkadzał podczas snu, warto wybierać trochę droższe modele, które mają ładny design oraz pracują dyskretnie, nie emitując przeszkadzającego hałasu. Powietrze musi być nawilżane stosunkowo często, ponieważ ciepło z kaloryfera powoduje, że cały czas dostarczane jest suche i gorące powietrze.

Przeczytaj również: Oczyszczacze powietrza w placówkach edukacyjnych