Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Wymiana dachu – kiedy jest konieczna i ile kosztuje?

Wiele się mówi o tym, że najważniejszym elementem każdego domu są jego fundamenty To prawda, są one bardzo ważne, jednak to dach zapewnia całej konstrukcji ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz, wiatr, wilgoć, czy śnieg. Aby jednak mógł on spełniać swoje zadanie, musi być w odpowiednim stanie technicznym.

Uszkodzenia dachu

Ze względu na charakter swojej pracy, dach jest narażony na działanie sił, które prędzej czy później spowodują jego uszkodzenie. Co po mniejsze ubytki w poszyciu da się naprawić drobnymi remontami, jednak prędzej czy później nadejdzie dzień całkowitej wymiany dachu.
Wymiana całego dachu konieczna jest w sytuacji trwałego zniszczenia jego najważniejszych części strukturalnych lub po prostu w sytuacji braku opłacalności remontu. Często mniej kosztowne jest wymienienie całego dachu, niż jego regularna naprawa.

Ile kosztuje wymiana dachu?

Ogólny koszt dachu zależny jest od wielu czynników. Zaliczyć do nic można powierzchnię dachu, typ pokrycia, jego strukturę itd. W przypadku wymiany dachu dochodzi jeszcze koszt demontażu starych elementów, prace rozbiórkowe, organizacyjne itd. Jednakże uśredniając, koszt wymiany przeciętnego dachu nie powinien przekroczyć około 20-25 tysięcy złotych. Wydaje się, że jest to ogromna kwota, jednak biorąc pod uwagę jaką producent daje gwarancje na swój produkt – jest to często nawet 20 lat – łatwo dojść do wniosku, że w dłuższej perspektywie takie rozwiązanie jest niezwykle opłacalne.

Przeczytaj również: Jak znaleźć dobrą firmę do malowania dachów?