Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najdroższe nieruchomości – w jakich miastach kupujący muszą zapłacić najwięcej za m2

Ceny mieszkań wahają się przede wszystkim w zależności od miasta, w którym się znajdują. Wpływa na nie jeszcze kilka innych, chociaż już mniej kluczowych czynników. Gdzie zapłacimy najwięcej za kupno mieszkania?

Warszawa najdroższym miastem

W stolicy nie tylko życie kosztuje najdrożej. Od lat jest ona niezmiennie najdroższym miastem, jeśli mowa o cenach nieruchomości. Za kupno mieszkania średnio trzeba zapłacić tutaj 7754 zł/mkw. Sytuacja wygląda o wiele gorzej na rynku wtórnym, ponieważ stawka wynosi aż 9168 zł/mkw.

Gdańsk, Poznań i Wrocław.

Są to kolejne, zaraz po Warszawie trzy miasta, gdzie kupno mieszkania może być mocno odczuwalne dla naszych kieszeni. Mieszkania nad morzem wystawiane były średnio za 6929 zł/mkw. Jak można zauważyć, różnica między Gdańskiem a Warszawą jest naprawdę niewielka. W Poznaniu i Wrocławiu sytuacja nie wygląda lepiej – normalną stawką jest tam 6500 zł/mkw.

Rynek wtórny

Jest on bardzo niekorzystny dla kupujących w Krakowie, gdzie metr kwadratowy kosztuje aż 8032 zł. O około 200 zł więcej zapłacimy oczywiście w Warszawie i Gdańsku.

Więcej za mniej

Za mieszkanie o mniejszym metrażu zapłacisz więcej. W niektórych miastach ta różnica jest niewielka, bo wynosi jedynie 400 zł, natomiast największa jest w Gdańsku. Za 1 mkw w mieszkaniu do 38 mkw zapłacisz 10675 zł, natomiast do 90 mkw już tylko 6901 zł.