Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Tani oczyszczacz z marketu – czy jego zakup ma sens?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Do tej pory słyszało się jedynie, że przeznaczony jest on dla alergików. Dziś jednak urządzenie to jest idealne w walce ze smogiem. Jakie wybrać? Czy taki sprzęt z marketu jest dobrym rozwiązaniem?

Tani oczyszczacz – czy ma sens?

Wiele osób uważa, że im droższy oczyszczacz, tym lepiej oczyszczone powietrze. Mimo, że ziarnko prawny w tym stwierdzeniu jest, nie można z nim się do końca zgodzić. Powietrze jest najbardziej zanieczyszczone jesienią i zimą. Jeśli mieszkamy w niewielkim domu w kilka osób, wydatek z rzędu 2000 bądź więcej na oczyszczacz jest pozbawiony sensu. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w mieście, w którym stężenie smogu nie jest zbyt wysokie. Wtedy dobrą alternatywą na te dwie pory roku mogą okazać się tanie oczyszczacze z marketu.

Wady i zalety tanich oczyszczaczy

Niebywałą zaletą takiego sprzętu jest na pewno niska cena, jednak z nią związane są wady. Oczyszczacz może nam się szybciej zepsuć. Nie będzie posiadał też innych, wyspecjalizowanych funkcji, jakimi może poszczycić się oczyszczacz z wyższej półki, np. jonizacją. Nie jest to jednak coś, bez czego normalny oczyszczacz sobie nie poradzi, dlatego jeśli pragniemy polepszyć jakość powietrza w domu, skuszenie się na tańszą ofertę w markecie nie jest wcale złym pomysłem. Zobaczymy, jak działa sprzęt, czy czyści powietrze – a jeśli tak, być może skłoni nas to do zainwestowania w coś lepszego w przyszłości.

Przeczytaj również: Naturalne zamienniki odświeżaczy powietrza – olejki eteryczne