Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Ranking oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza stały się podstawowym elementem do walki ze smogiem, który odpowiada za zanieczyszczone powietrze w naszych mieszkaniach. To również dobry sposób na poprawienie warunków życia alergików. Oferty marek różnią się pod tym względem.

Oczyszczacze do 1000 złotych

Nawilżają powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń. Posiadają wbudowany czujnik, który mierzy jakość, jak i wilgotność powietrza. Dzięki temu wszystko możemy stale kontrolować. Takie urządzenia wyposażone są również w wentylatory, które działają na różnych prędkościach. Wyłapuje w ten sposób kurz, bakterie i inne, lotne związki. Wadą takich urządzeń jest bez wątpienia ich wielkość – niestety zajmują sporo miejsca.

Oczyszczacze do 2000 złotych

To już wyższa klasa, jeśli chodzi o oczyszczacze. Wykorzystują technologię inteligentnego nawilżania. Generują się także jony, których zadaniem jest wyłapywanie szkodliwych alergenów i substancji. Idealny nawet do małych zakamarków, mebli, tkanin. Posiadają także zbiorniki na wodę. Posiada wbudowane filtry, których użyteczność starczy na aż 10 lat. Wadą może być jedynie cena.

Oczyszczacze z najwyższej półki

To prawdziwi łowcy zanieczyszczeń. Zawiera kilka filtrów, które wyłapują bakterie, wirusy, pyłki kurzu, a nawet związki organiczne i sierść. Praca takiego oczyszczacza odbywa się automatycznie; może pracować ciągle, bądź w określonym czasie.

Przeczytaj również: Tani oczyszczacz z marketu – czy jego zakup ma sens?