Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Pośrednicy nieruchomości – czy warto korzystać z ich usług?

Chcąc sprzedać mieszkanie w szybkim tempie, trzeba skorzystać z usług biura nieruchomości. Pośrednicy nieruchomości oczywiście pobierają swoje marże, są jednak gotowi do pomocy na każdym etapie począwszy od wyceny i uporządkowania stanu prawnego aż do znalezienia nabywców i finalizację umowy.

Czy to się opłaca?

Oczywiście w ten sposób musimy ponieść dodatkowe koszty na opłacenie pośrednika. Jednak zyskujemy czas na własne zajęcia, w czasie gdy pośrednik pokazuje kolejnym potencjalnym kupcom dom. Może również sporządzić reklamy, banery i zlecać publikację ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości, a także publikować je w Internecie. Zorganizuje również profesjonalną sesję, dzięki której dom zostanie pokazany w odpowiednim świetle.

Co możemy wykonać samodzielnie?

Z drugiej strony wszystkie te czynności, poza wyceną można wykonać samodzielnie. Zdjęcia można zlecić lub również zrobić we własnym zakresie, jeśli wybierzemy odpowiednie światło, możemy dom przedstawić bardziej korzystnie, a w wielu poradach w Internecie znajdzie się wskazówki jak zrobić to dobrze. Ogłoszenia można publikować na portalach bezpłatnych, a także płatnych. Natomiast opis nieruchomości możemy sporządzić na podstawie innych okolicznych ofert. Dzięki temu można znacznie zaoszczędzić pieniądze, jednak trzeba poświęcić na to wiele czasu, doliczając do tego jeszcze organizację pokazu mieszkania dla potencjalnych kupców.

Podsumowując, jeśli zależy nam na czasie, a finanse nie grają aż takiej roli, lepiej sprzedaż nieruchomości powierzyć pośrednikowi. Natomiast w sytuacji, gdy dysponujemy dużą ilością czasu, możemy samodzielnie się tym zająć.