Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Od czego zacząć wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Odbierając mieszkanie od dewelopera mamy pełne ręce roboty. Przede wszystkim musimy sprawdzić czy elektryka i hydraulika została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To moment, kiedy możemy dokonać jeszcze koniecznych zmian, zanim przejdziemy do dalszego etapu pracy.

Ściany i podłogi

Następnie należy położyć gładź na ścianach, jeśli nie zostało to wykonane. Potem możemy przystąpić do malowania ścian według naszego uznania. Oczywiście musimy położyć również podłogę. Mamy do wyboru wiele jej rodzajów. Decydując się na parkiet, musimy pamiętać, że po jego położeniu przez dwa tygodnie niestety nie będziemy mogli użytkować mieszkania. Być może zatem lepiej zdecydować się na panele bądź gres podłogowy, jeśli nie mamy sprecyzowanych preferencji. Musimy także położyć kafle, wodoodporną tapetę, bądź panele drewnopodobne w łazience.

Wyposażenie mieszkania

W dalszej kolejności możemy zająć się wyposażeniem. Rozpoczynamy od montażu urządzeń sanitarnych i armatury łazienkowej. Potem możemy przejść do montowania szafek, sprzętu i armatury kuchennej. Oczywiście wszystkie te prace możemy zlecić wykwalifikowanym fachowcom. Kiedy już skończymy te prace, możemy wstawić drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń, zamontować listwy przypodłogowe oraz urządzić pozostałe pomieszczenia, umieszczając w nich funkcjonalne meble. Dobrze wybierać takie modele, które składają się z modułów, aby bez problemu można było przejść z nimi przez drzwi.

Dodatki

Na samym końcu zostaje nam dobór dodatków, takich jak zasłony, firany czy rolety. Można wybrać również dekoracje na ściany czy kwiaty, które upiększą wnętrze. Wszystko według własnych preferencji.

Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera?