Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Oczyszczacze powietrza w placówkach edukacyjnych

Zanieczyszczone powietrze to dzisiaj chleb powszedni. Można jednak z nim walczyć, czyszcząc je. W tym celu powstały urządzenia zwane oczyszczaczami powietrza. Posiadają specjalne filtry, które wyłapują cząstki pyłów tworzące smog w powietrzu: kurz, roztocza i bakterie.

Oczyszczacze powietrza w żłobkach i przedszkolach

Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w żłobkach i przedszkolach, gdzie małe dzieci narażone są szczególnie na unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Oczyszczacz jest skuteczny tylko w zamkniętych i niewielkich wnętrzach. Idealny również dla wszystkich alergików. W tym roku oczyszczacze masowo trafiły do żłobków i przedszkoli w Krakowie – najbardziej zanieczyszczonego w Polsce miasta. Trafiły one do każdej sali, w której przebywają małe dzieci.

Oczyszczacze w szkołach – kto je dostanie?

Już wkrótce oczyszczacze mają znaleźć się w pozostałych miejscach, również w szkołach podstawowych. Powołany został nawet specjalny zespół, który ma zbadać ile oczyszczaczy jest potrzebnych, ile będą kosztowały, jak jeszcze można poprawić jakość powietrza w placówkach dla dzieci. Taka inwestycja na pewno przyczyni się do poprawy zdrowia małych dzieci, lecz nie rozwiąże samego problemu smogu w Krakowie. Na darmowe oczyszczacze na pewno nie mogą liczyć miasta, w których poziom smogu nie przekracza normy. Na pierwszy rzut idą miejsca zanieczyszczone najbardziej, w których zimą stężenie zawieszonych w powietrzu pyłów jest bardzo wysokie i niebezpieczne.

Przeczytaj również: Zasady korzystania z nawilżacza powietrza w domu