Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Nawilżanie powietrza, a nasze zdrowie

Nawilżacz powietrza jest najbardziej potrzebny jesienią i zimą. To właśnie wtedy jesteśmy przecież zmuszeni do spędzania większości czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Istnieje również wiele naturalnych metod nawilżania powietrza, jednak mają one wady. Dlatego warto nawilżać je odpowiednim sprzętem.

Czy nawilżanie powietrza ma wpływ na nasze zdrowie?

Sezon grzewczy nie koniecznie służy naszemu zdrowiu. Takie powietrze bardzo źle wpływa na włosy, skórę. Pojawiają się problemy z zatokami, co z kolei przyczynia się do złej jakości snu i pogorszonej koncentracji. Niektórzy mogą skarżyć się także na duszności i kłopoty z oddychaniem. Oczy błagają o wodę z wysuszenia. Właśnie tak wygląda prawdziwy obraz nie wystarczająco zwilżonego powietrza w naszym domu.

Jak dbać o nawilżanie powietrza?

Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy kontrolować stale wilgoć w naszym domu. Służy do tego higrometr, dzięki któremu możemy odczytać stan wilgotności powietrza. Powinna się ona wahać między 40, a 60%. Minimum to 30%, jednak gdy jest ona niższa, to znak, że powinniśmy zacząć działać. Sprawę może załatwić nawet mokry ręcznik pozostawiony na kaloryferze. Pamiętajmy jednak, że wtedy kurz znajdujący się w środku będzie przemieszczał się do powietrza. Właśnie dlatego lepszym rozwiązaniem są odpowiednie sprzęty nawilżające powietrze, przez które żaden kurz się nie przedostanie.

Przeczytaj również: Ranking oczyszczaczy powietrza