Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Nawilżacz w pokoju dziecka

Zaczął się sezon grzewczy, co niestety oznacza zmaganie się z wzmożonym zanieczyszczeniem powietrza. W walce tej pomóc mogą nam specjalne sprzęty, którymi są oczyszczacze. Jaki wybrać do pokoju dziecka? I przede wszystkim: w którym miejscu go ustawić?

Jaki oczyszczacz wybrać do pokoju dziecka?

Fakt, że jest zimno wcale nie musi oznaczać, że potrzebujemy nawilżacz. Przed ewentualnym zakupem warto sprawdzić, czy aby na pewno potrzebujemy nawilżacza w naszym domu. Istnieje również wiele naturalnych metod nawilżania, takich jak kwiaty, czy też częste suszenie prania. Przy wyborze oczyszczacza ważne jest, aby był on wydajny. Wiadomym jest, że większość ludzi kieruje się również wyglądem, jednak to właśnie wydajność powinna być na pierwszym miejscu.

Gdzie ustawić zwilżacz powietrza?

Jeśli już wybraliśmy nasz sprzęt do nawilżania powietrza, kolejnym krokiem jest zdecydowanie, w którym miejscu powinien on się znajdować. W przypadku małych dzieci polecane jest, aby stał niedaleko łóżeczka: może być to komoda, szafa, stolik nocny. Pamiętajmy, aby przynajmniej raz w tygodniu czyścić nasz nawilżacz. Dzięki temu mamy pewność, że będzie działał on prawidłowo, a w środku nie będzie zalegać brudna woda. Wystarczy zwykłe przepłukanie, by już cieszyć się oczyszczonym sprzętem. Nie pomijamy więc tego kroku i regularnie go wykonujmy, a wtedy na pewno sprzęt będzie działał dłużej.

Przeczytaj również: Haloterapia – czym jest i kiedy należy ją stosować?