Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Nawilżacz czy oczyszczacz powietrza – co wybrać w sezonie grzewczym?

Kiedy nadchodzi sezon grzewczy, w sklepach od razu można kupić różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym funkcjonowanie w domu będzie trochę prostsze. Dwa najważniejsze, które bezwzględnie warto mieć w domu, to nawilżacz powietrza oraz oczyszczacz powietrza. Który z nich wybrać do własnego domu? Krótka podpowiedź poniżej.

Nawilżacz czy oczyszczacz powietrza

Warto uświadomić sobie, że każda z tych rzeczy ma trochę inną funkcję. A zatem nawilżacz to sprzęt pomagający w niwelowaniu suchego powietrza w pomieszczeniu. Gdy w sypialni jest gorące i suche powietrze, śpi się dużo gorzej. Często można również obudzić się z bolącym gardłem lub wyschniętym nosem. Rozwiązaniem jest zakup nawilżacza powietrza, który będzie pracował nad tym, by w domu powietrze miało odpowiednią wilgotność.

Do czego służy oczyszczacz powietrza?

Nawilżacz oraz oczyszczacz powietrza to dwie zupełnie różniące się swoim funkcją rzeczy. Nawilżacz powietrza ma za zadanie je nawilżacz. Oczyszczacz zaś ułatwia pochłanianie zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do domu, na przykład podczas wietrzenia mieszkania. Jak zatem widać czarno na białym, oczyszczacz oraz nawilżacz różnią się swoimi funkcjami. Nie warto zatem rezygnować z jednego sprzętu na rzecz drugiego. W oczyszczacz warto zainwestować szczególnie wtedy, gdy mieszka się w najbardziej zanieczyszczonych częściach Polski. Pochłaniacz doskonale radzi sobie ze wszelkimi nawet najdrobniejszym zabrudzeniami, które zatrzymuje na specjalnie wmontowanych filtrach.

Przeczytaj również: Jakie zanieczyszczenia występują w domowym powietrzu?