Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Naturalne zamienniki odświeżaczy powietrza – olejki eteryczne

Na rynku istnieje wiele produktów wykorzystywanych do nadania wnętrzu domu pięknego zapachu. Do najczęściej stosowanych należą świece zapachowe, kadzidełka, pachnące saszetki oraz odświeżacze powietrza. Część osób decyduje się jednak na wybór w pełni naturalnych produktów, którymi są olejki eteryczne.

Zauważalna zmiana samopoczucia

Odpowiednio dobrany olejek eteryczny lub mieszanka kilku olejków może wpłynąć na zmianę samopoczucia danej osoby, np. pomóc się zrelaksować lub ją pobudzić. Ponadto część olejków wykazuje działanie bakteriobójcze i zdrowotne. Odpowiednia kombinacja składników pomaga złagodzić bóle głowy, zmęczenie czy dolegliwości dróg oddechowych. Bardzo dużą zaletą olejków eterycznych jest również ich niska cena, która sprawia, że są dostępne dla wszystkich.

Jak używać olejków eterycznych?

Jednym z najczęstszych sposobów używania olejków eterycznych są kominki zapachowe. Do kominka wlewa się niewielką ilość wody i kilka kropel wybranego olejku, a następnie podgrzewa je za pomocą małej świeczki. W przypadku braku kominka zapachowego olejek eteryczny można skropić chusteczkę lub serwetkę i położyć ją w wybranym miejscu w domu.

Niektórzy producenci nawilżaczy powietrza pozwalają na dodawanie do wody kilku kropel olejku eterycznego. Dzięki temu z urządzenia, wraz z nawilżonym powietrzem, wydobywa się aromat odświeżający pomieszczenie.

Pranie ubrań z olejkami?

Olejki eteryczne można stosować również do prania ubrań po wymieszaniu kilku kropel z proszkiem lub płynem do prania. Wykorzystywane są także jako środki odstraszające owady, np. komary, muchy czy obecne w szafie mole.

Przeczytaj również: Nawilżacz w pokoju dziecka