Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najlepsze sposoby na przechowywanie narzędzi w niewielkim ogrodzie

Ogród, nawet niewielki, to ogromna radość z przebywania wśród zieleni, relaks, a dla zapalonych ogrodników – niewyczerpana kopalnia pomysłów na wykorzystanie najmniejszej nawet przestrzeni pod uprawy.

Dlaczego warto przechowywać narzędzia?

Jednak nawet w malutkim ogródku, potrzebna jest choć minimalna ilość najprostszych narzędzi, a te, kiedy nie są w użyciu, trzeba gdzieś przechowywać. Zostawianie narzędzi w dowolnych miejscach ogrodu po pierwsze wprowadza zamęt i naraża pasjonatów ogrodnictwa na ciągłe poszukiwania zawieruszonych przedmiotów, a po drugie, jest zwyczajnie niebezpieczne. Przewrócone grabie po nadepnięciu na nie mogą spowodować bardzo poważne uszkodzenia ciała, nie mówiąc o nożach, maczetach czy toporkach.

Altanki i domki narzędziowe

Dlatego nawet w małym ogródku warto przewidzieć miejsce, w którym składowane będą narzędzia. Świetnie nadają się do tego altanki, które jednocześnie mogą pełnić funkcje rekreacyjne, jednak wymagają one nieco większego terenu pod zabudowę. Niewielkie gotowe domki narzędziowe, z których najmniejsze zajmują około 1m2 powierzchni działki, są tak rozplanowane w środku i przemyślane, że zmieszczą w swoim wnętrzu całkiem sporo narzędzi z kosiarką włącznie. Co więcej, nie wymagają one fundamentów, a jedynie utwardzonego podłoża, dlatego dość łatwo przestawić je w zależności od bieżących potrzeb.

Skrzynie na narzędzia ogrodowe

Innym sposobem na przechowywanie narzędzi ogrodowych są skrzynie, które jednocześnie mogą pełnić funkcje ogrodowych ławek czy siedzisk na tarasach. Podobnie jak w przypadku gotowych domków narzędziowych, skrzynie wykonuje się z drewna lub odpornego na działanie warunków atmosferycznych tworzywa, są więc bardzo trwałe i służyć mogą w ogrodzie przez długie lata.