Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Mieszkanie do wynajęcia. Bezpośrednio od właściciela czy za pośrednictwem agencji nieruchomości?

Wynajęcie mieszkania nie jest tak prostą sprawą, jaką wydaje się na samym początku. Trzeba bardzo dobrze zorganizować swój czas i zająć się wystawianiem ogłoszeń, aby znaleźć potencjalnych najemców. Na tym jednak obowiązki się nie kończą.

Samodzielne poszukiwanie najemców

Wystawienie ogłoszenia na portalach do tego przeznaczonych to jedynie szczyt góry lodowej. A i to nie jest łatwym zadaniem – trzeba zrobić ładne zdjęcia mieszkania, okolicy oraz zamieścić opis. Do obowiązków właściciela należy także odbieranie telefonów, umawianie się na spotkania, pokazywanie mieszkania, weryfikacja chętnych oraz negocjowanie warunków umowy.

Pośrednik wyręczy cię z obowiązków

Plusem skorzystania z usług agencji nieruchomości jest to, że nie trzeba przejmować się wyżej wymienionymi kwestiami. Wszystko zostaje na głowie osoby, którą sam wybierasz do współpracy. Jednak sporym minusem jest wysokość prowizji od płaconego czynszu, która wynosi nawet 50%.

Podsumowanie

Jeśli nie masz czasu i zależy ci na szybkim znalezieniu najemcy, bez wahania zatrudnij do tego celu agenta. Kiedy wolisz jednak otrzymywać pełną kwotę czynszu, zajmij się wszystkim sam. Nie ma idealnych rozwiązań dla każdego człowieka, ale można je zawsze dostosować do indywidualnych potrzeb.