Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Meble ogrodowe z technorattanu czy rattanu? Które są bardziej trwałe?

Kompletując wyposażenie ogrodowe jednym z największych wyzwań jest z pewnością zakup mebli. Muszą to być meble wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne – w końcu będą używane głównie na zewnątrz – ale również estetyczne, łatwe w przenoszeniu i niekosztujące fortuny. Idealnym rozwiązaniem jest zatem zakup mebli rattanowych. Lecz jednak czy na pewno?

Meble pochodzenia naturalnego

Rattan jest tropikalną rośliną, która po odpowiedniej obróbce doskonale nadaje się do tworzenia np. mebli ogrodowych. Produkty z tego materiału są niezwykle estetyczne, lekkie i w rozsądnej cenie. Rattan jest materiałem bardzo plastycznym więc wykonywane z niego meble mogą przyjmować właściwie dowolne kształty.

Niestety jest to materiał również dość nietrwały i podatny na uszkodzenia, szczególnie w otwartym środowisku, a przecież właśnie do takiego są głównie nabywane.

Meble sztuczne

Alternatywą dla nich jest technorattan, czyli syntetyczna żywica. Jest to materiał całkowicie sztuczny, jednak nie można go nazwać plastikiem, ponieważ posiada znacznie przyjemniejsze właściwości od niego.


Meble ogrodowe wykonane z technorattanu charakteryzują się dokładnie tymi samymi plusami co meble rattanowe, a przy tym są znacznie trwalsze. Ich strukturę naruszyć może jedynie fizyczne i umyślne uszkodzenie. Niestety mają również ogromna wadę, jaką jest bardzo wysoka cena.


Powoduje to, że meble wykonane z technorattanu choć bardzo dobrej jakości, nadal muszą ustępować popularnością zwykłym meblom rattanowym, które nawet pomimo mniejszej trwałości, dla wielu osób nadal są bardziej opłacalne w zakupie.