Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Maska antysmogowa – jak wybrać najlepszą?

Odkąd w Polsce jakość powietrza jesienią i zimą jest przerażająco zła, a w górskich miasteczkach takich jak Żywiec czy Wisła smog jest prawie tak duży, jak w przemysłowych miastach Chin, bardzo popularne stały się maseczki antysmogowe. Czy warto zaopatrzyć się w nie oraz czym kierować się podczas wyboru? Kilka wskazówek poniżej.

Czy warto kupić maskę antysmogową?

Maseczka antysmogowa nie musi być tylko zbędnym gadżetem. Trzeba jednak odrobinę przełożyć się do poszukiwania najlepszego modelu. Warto zatem poczytać opinie w Internecie, a także dowiedzieć się więcej o tym, jak działa konkretny model maski. Najważniejsze informacje to będą te dotyczące filtrów. Czy maseczka ma wymienne filtry, ile one kosztują, na jakiej zasadzie działają i oczyszczają powietrze, oraz jak często należy je zmieniać. Aby maseczka antysmogowa nie okazała się zbędnym wydatkiem, trzeba mierzyć siły na zamiary, a zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wiele w skali miesiąca jest się w stanie wydać na filtry do masek.

Odpowiedni rozmiar maseczki

Kupując maskę antysmogową warto pamiętać również o doborze odpowiedniego rozmiaru maseczki. Jeżeli maskę kupuje się dla małego dziecka, jej rozmiar musi być dostosowany do wielkości twarzy. Jeżeli kupi się maskę zbyt dużą, nie będzie ona zbyt efektywnie działać, bo brak szczelności przełoży się na to, że zanieczyszczone powietrze i tak będzie dostawał się do dróg oddechowych.

Przeczytaj również: Nawilżacz czy oczyszczacz powietrza – co wybrać w sezonie grzewczym?