Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Kiedy najlepiej malować dach?

Malowanie dachu powinno być przeprowadzane w odpowiednich warunkach atmosferycznych, inaczej farba nie będzie trwała, także prace trzeba będzie powtórzyć.

Kiedy nie malować dachu?

Decydując się na samodzielne oczyszczanie i malowanie dachu, trzeba przestrzegać kilku bardzo ważny zasad. Nie należy rozpoczynać prac, jeżeli dach jest mokry, kiedy na zewnątrz jest mgliście, deszczowo, w przypadku, gdy może występować rosa na przykład bardzo rano lub wieczorem.

Kiedy malować dach?

Malowanie dachu najlepiej przeprowadzić wiosna lub latem. Chociaż wiele osób decyduje się na rozpoczęcie prac z samego rana, pamiętajmy, że musimy poczekać, aż zniknie poranna rosa. Malowanie będzie najlepiej nam szło, gdy będzie około 20-24 stopni Celsjusza. Deszczowa, mglista pogoda to nie jest dobry czas na malowanie dachu, jednak zbyt wysokiej temperatury również nie będą sprzyjać wykonywaniu takich prac. Najlepiej, żeby na zewnątrz panowała ładna pogoda, ale nie było zbyt gorąco. Poza tym wyobraźcie sobie pracować przy 30 stopniowym upale na rozgrzanym dachu z blachy.

Malowanie samemu?

Jeżeli dach malujemy na własną rękę, to z pewnością prace będą posuwać się dużo wolnej, niż w przypadku zatrudnienia specjalistycznej firmy. Pamiętajmy, aby w tym wypadku zadbać o swoje bezpieczeństwo, gdyż są to prace na wysokościach. Fachowcy mają specjalistyczne narzędzia oraz sprzęt, który chroni ich przed upadkiem, my również powinniśmy się w taki zaopatrzyć.