Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jakie prace na dachu można wykonać samemu, a do których zatrudnić profesjonalną firmę?

Często prace, które można zlecić fachowcom wykonujemy samodzielnie a to ze względu na ograniczenie kosztów, a to z powodu odległych terminów. albo po prostu dlatego, że potrafimy i lubimy.

Jakie prace możemy wykonać we własnym zakresie?

Podobnie jak w przypadku podłóg, ścian, kostki brukowej czy ogrodzeń, są również prace na dachu, które możemy wykonać samodzielnie. Oczywiście wszystko zależy od naszych umiejętności, ale nie tylko. Ponieważ prace na dachu, nawet jeśli jest to parterowy dom jednorodzinny, są pracami wysokościowymi i wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, szczególnie przy dachach skośnych. Zakładając, że dysponujemy sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia prac na naszych dachach oraz nie groźny nam lęk wysokości, możemy wykonać pewne proste czynności – mycie dachu, wymiana pękniętej czy obluzowanej dachówki, instalacja anteny, czyszczenie rynien czy konserwacja komina, ewentualnie wymiana papy gontowej czy izolacyjnej na dachu płaskim, Jeśli jednak nie mamy umiejętności dekarskich, do poważniejszych remontów połaci dachowej zatrudnijmy profesjonalną firmę.

Czego nie robić samemu?

Jest jeszcze jedna czynność, której bezwzględnie nie można przeprowadzać samemu, bez odpowiednich zezwoleń. Mowa o usuwaniu płyt eternitowych z dachu. Pylenie azbestu, który uwalnia się przy demontażu eternitu jest dla ludzkiego zdrowia niezwykle szkodliwe, dlatego usuwanie płyt azbestowo-cementowych może przeprowadzić tylko firma, która trudni się tą koncesjonowaną działalnością.