Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodzie zimowym?

Ogród zimowy to marzenie wielu właścicieli domów. Niestety, wybudowanie takiego miejsca wiąże się z dość sporymi kosztami, dlatego jeśli należymy do tych szczęściarzy, który taki ogród posiadają, wykorzystajmy koniecznie tę przestrzeń.

Meble letnie w ogrodzie zimowym?

Ponieważ w naszym klimacie pora ciepła, pozwalająca na korzystanie z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu jest mniej więcej tak samo długa, jak i chłodna, w której przenosimy się do wnętrz, często meble używane podczas lata na tarasie czy w ogrodzie, przenoszone są do ogrodu zimowego i tam w czasie mrozów i chłodów pełnią swoją wypoczynkową funkcję. Ponieważ meble ogrodowe są odporne na zimno, zastosowanie ich w ogrodzie zimowym jest dobrym pomysłem zwłaszcza w tych pomieszczeniach, z których korzysta się sporadycznie ogrzewając jedynie od czasu do czasu za pomocą kominka czy CO. Meble przeznaczone do wnętrz, mogłyby ulegać zniszczeniu przebywając stale w pomieszczeniu o obniżonej temperaturze.

O czym należy pamiętać?

Jeśli jednak chcemy, żeby ogród zimowy był jednocześnie salonem czy jadalnią lub gabinetem, musimy umeblować go zgodnie z przeznaczeniem i zadbać, żeby mógł spełniać swoją funkcję przez cały rok, a nie tylko w okresie zimy czy lata. Zastosowanie w tego rodzaju pomieszczeniach mebli wnętrzowych jest jak najbardziej możliwe, pod warunkiem zachowania podobnych parametrów powietrza jak w domu – optymalnej temperatury, wilgotności i przewietrzania. Zimą zapewnia to ogrzewanie, które w takiej sytuacji musi zostać do ogrodu zimowego doprowadzone, a latem – klimatyzacja. Z tej ostatniej można zrezygnować jedynie w przypadku, kiedy ogród zimowy usytuowany jest z północnej strony domu i nie narażony na działanie promieni słonecznych.

Przeczytaj również: Czym impregnować drewniane meble ogrodowe?