Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jaki sprzęt powinna mieć firma zajmująca się pracą na dachu?

Decydując się na wynajęcie firmy zajmującej się profesjonalnym malowaniem dachów, warto dołożyć starań i wybrać takich fachowców, którzy będą mieć odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Przede wszystkim firma powinna być zaopatrzona w odpowiednie zabezpieczenia, w końcu przeprowadzają prace na wysokościach, także bezpieczeństwo w tym wypadku jest najważniejsze. W pierwszej kolejności będzie wykonywane czyszczenie dachu, większość firm wykonuje takie prace z wykorzystaniem metod alpinistycznych, używają specjalnej drabiny dachowej. Firma powinna być zaopatrzona również w specjalnej rusztowania oraz mobile kosze wysokościowe, jeżeli dostęp do dachu okaże się utrudniony. Do usuwania zabrudzeń zazwyczaj używa się myjek wysokociśnieniowych, firma powinna być zaopatrzona w takie urządzenie, tym bardziej jak prace mają być przeprowadzone sprawnie.

Czyszczenie dachu

Kolejna ważna rzecz to oczywiście odpowiednie środki chemiczne do czyszczenia oraz impregnacji powierzchni dachu. Większość firm wykonuje malowanie ciśnieniowe, co jest szybkie, pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest dokładne oczyszczenie dachu oraz jego odpowiednia impregnacja, dzięki temu nie pojawią się na jego powierzchni grzyby, mchy czy porosty. Kluczowy jest również dobór odpowiedniej farby oraz technika jej nakładania. Wybierając doświadczonych fachowców, można mieć pewność, że dach będzie służyć przez lata i będzie wyglądał, jak nowy.