Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jaki kupić domek dla dziecka do ogrodu?

Domki ogrodowe dla dzieci cieszą się niesłabnącą popularnością i są marzeniem, które dawniej wymagało od rodzica nie lada umiejętności majsterkowicza. Aktualnie oferta domków, jaką spotkać można na rynku jest tak duża, że pozostaje jedynie wybrać i po kilku dniach modułowy domek trafia do naszego ogrodu. Oferta jest tak szeroka, że dysponując mniejszym budżetem również można znaleźć ciekawy domek.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo to kluczowy czynnik, jakim powinniśmy kierować się przy zakupie. Solidna konstrukcja i bezpieczne elementy nie mogą mieć ostrych kantów, a użyte do montażu śruby powinny być odpowiedniej długości, aby nie wystawały i nie były zagrożeniem dla dziecka.

Z czego zbudowane są domki?

Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonany jest domek. Przede wszystkim powinien być przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych i bezpieczny w użytkowaniu. Najpopularniejsze i najtańsze są domki z tworzyw. Produkowane są w wielu ciekawych kolorach, więc łatwo je dobrać do stylu ogrodu.

Dawniej domki dla dzieci budowane były z materiałów dostępnych na rynku, najczęściej było to drewno. Również dziś domki z drewna poszukiwane są przez klientów nie tylko ze względu na sentyment, ale również swoją ponadczasowość. Domek z drewna można zamówić w naturalnym kolorze drewna lub w opcji bejcowanej albo malowanej specjalną farbą do drewna.

Ile kosztuje domek?

Ceny są różne i zależą od wielkości, ale też materiału z którego jest zbudowany. Jest to wydatek rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych, wszystko zależy czy wybieramy opcję z tworzywa czy raczej droższe drewno. Zaletą jest fakt, że duża oferta gotowych domków sprawia, że każdy znajdzie domek na miarę budżetu, jakim dysponuje.

Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiedni hamak do ogrodu?