Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jaki kolor dachu wybrać do elewacji?

W trakcie budowy domu czeka nas podjęcie szeregu decyzji związanych ze sposobem budowy, czy też wykorzystanymi materiałami. Oprócz tego konieczne będą decyzje związane ze stroną estetyczną domu np. kolor dachu i elewacji.

Znaczenie kolorów

Odpowiednie dobranie kolorów zarówno dachu, jak i elewacji budynku, ma kluczowe znaczenie w kwestii estetyki i tego, jak dany dom będzie się prezentować. Poprawnie dobrane kolory zapewnią całości dobry i świeży wygląd, który będzie cieszył nasze oczy jeszcze przez długi czas. Za pomocą odpowiednio dobranych barw możemy podkreślać poszczególne elementy budynku lub wręcz przeciwnie, skutecznie je zamaskować, jeśli będzie taka potrzeba.

Dach, a elewacja

Najbardziej uniwersalnym kolorem, jaki możemy wybrać dla naszego dachu jest kolor grafitowy. Pasuje on właściwie do każdego koloru elewacji. Jeśli jednak nie chcemy iść na łatwiznę i wolelibyśmy nieco poeksperymentować, istnieje kilka ciekawych i sprawdzonych kombinacji kolorystycznych.
Jeśli posiadamy zielony dach, najlepiej łączyć go z elewacją w kolorze żółtym, beżowym lub białym. Kolor biały na elewacji jest generalnie dość uniwersalny, jeśli chodzi o możliwości łączenia go z dachem. Pasuje do niego dach w kolorze czerwonym i brązowym. Decydując się na takie połączenie, należy wziąć pod uwagę otoczenie domu. Ciemny dach najlepiej jest stosować w miejscu, w którym jest dużo wolnej przestrzeni. Jeśli zabudowa jest gęsta, taki kolor dachu nie jest wskazany.