Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak zagwarantować świeże powietrze w małym mieszkaniu?

Czyste i wysokiej jakości powietrze staje się powoli towarem bardzo deficytowym, szczególnie w dużych miastach, gdzie powietrze zanieczyszczone jest smogiem.
W takich warunkach trudno jest o utrzymanie dobrej jakości powietrza w mieszkaniu. W przestrzeni w której jakby nie patrzeć spędzamy najwięcej czasu w w ciągu dnia.

Złote zasady na czyste powietrze w domu

Głównym determinantem powstawania nieświeżego powietrza wewnątrz mieszkania jest zwiększona ilość nagromadzonego kurzu. Pozbyć się go można dzięki:

  • unikaniu tkanin, które sprzyjają osadzaniu się kurzu np. grubych zasłon lub puszystych dywanów
  • obecności dużej liczby kwiatów i roślin doniczkowych
  • używaniu miękkich zwilżanych ściereczek, które nie powodują wzniecania kurzu w powietrze

Pod ramię z technologią

Chcąc zapewnić sobie świeże powietrze w nawet najmniejszym i często z tego powodu słabo wentylowanym mieszkaniu, warto jest zainwestować w specjalne do tego typu zadań urządzenia. Są to tzw. oczyszczacze powietrza, które zasadą swojego działania niewiele odbiegają od zyskujących coraz większą popularność maseczek antysmogowych.

Domowy oczyszczać powietrza jest urządzeniem elektrycznym, które zasysa powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje i przepuszcza je przesz niezwykle skuteczne filtry węglowe, które są w stanie wyłapać nawet 99.99% zanieczyszczeń. Tak poprawione powietrze jest z powrotem oddawane do pomieszczenia.
Urządzenie to zapewnia stałą cyrkulacje powietrza i non stop pracuje nad tym, aby było ono cały czas świeże i jak najlepszej jakości.