Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Dbając o ogród i przygotowując go już w czasie wczesnej jesieni do zimy, wielu właścicieli skupia całą swoją uwagę na odpowiednim zabezpieczeniu roślin. Pielęgnacja ta dotyka zarówno krzewy, drzewa, czy nawet trawę. Mało kto jednak pamięta, że w podobny sposób należy zadbać o meble ogrodowe, ponieważ niska temperatura i opady śniegu bardzo szybko spowodują ich całkowite zniszczenie. Pozostawione bez odpowiedniego zabezpieczenia z pewnością nie dotrwają do wiosny.

Metody ochrony

Sposobów na zabezpieczenie mebli ogrodowych jest całkiem sporo, jednak ich wybór najlepiej jest podyktować materiałem z którego zostały wykonane nasze meble.

Meble z plastiku

Przykładowo meble wykonane z plastiku wystarczy bardzo dokładnie umyć gąbką, przy pomocy własnoręcznie zrobionego roztworu z ciepłej wody i zwykłego, szarego mydła. Należy pamiętać, ze wbrew pozorom plastik jest dość delikatny i z tego powodu zalecane jest używanie jedynie miękkich gąbek i szczotek, ponieważ te ostre mogą spowodować rysy.

Meble wiklinowe

Meble wiklinowe najskuteczniej czyści się ciepłą wodą i roztworem wykonanym z octu lub sody. Warto w przypadku tego materiału zwrócić uwagę na ubytki w pokryciu farby i w razie wystąpienia takowych, uzupełnić je.

Meble drewniane

Na koniec pozostały meble drewniane, które powinno się umyć już specjalistycznym środkiem do mycia drewna. Jeśli meble pokryte są farbą lub lakierem wystarczy wstawić je po umyciu i wyschnięciu w suche miejsce i przykryć – koniecznie nie folią! Jeśli jednak meble drewniane nie posiadają żadnej ochrony, polecane jest użycie np. oleju lnianego, który najlepiej jest rozprowadzić przy pomocy grubego, lecz delikatnego pędzla.

Przeczytaj również: Huśtawka ogrodowa czy hamak? Co lepiej kupić do ogrodu?