Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak wybrać odpowiedni hamak do ogrodu?

Ogród to dla wielu osób miejsce relaksu. Nawet niewielki ogródek można zagospodarować w taki sposób, aby zachęcał do relaksu. Oprócz roślin, które zdecydowanie nadają miejscu w ogrodzie charakter, ważne są meble wypoczynkowe. Wiele osób obok klasycznych zestawów mebli, składających się na stół i fotele, kupuje również hamak. Jest on nie tylko wygodny, ale również niedrogi i praktyczny.

Rodzaje hamaków ogrodowych

Hamaków ogrodowych jest kilka rodzajów, m.in. krzesło hamakowe, hamak sznurkowy, hamak z materiału. Dysponując niewielką ilością miejsca, można zamontować krzesło hamakowe. Instaluje się je do sufitu lub kupując dodatkowy stojak, na którym hamak zostanie powieszony. Fotel hamakowy z powodzeniem może również być montowany w mieszkaniu, jako uzupełnienie aranżacji wnętrza.

Miejsce na hamak

Klasyczne hamaki do leżenia wymagają nieco więcej miejsca w ogrodzie, ale również na nawet małej przestrzeni zmieszczą się bez większego problemu. Można je zamontować do drzew lub płotu, a jeśli nie ma takiej możliwości, tak samo jak w przypadku krzesła hamakowego, można kupić stelaż. Jest to drewniana lub metalowa konstrukcja, która stabilnie podtrzymuje hamak.

Który hamak wybrać?

Wybór odpowiedniego hamaka zależny jest nie tylko od ilości miejsca jaka jest do dyspozycji w ogródku, ale również od tego, czy ma on służyć do leżenia czy do siedzenia. Montaż obu rodzajów hamaków nie jest trudny, a utrzymanie go w czystości w znakomitej większości sprowadza się do wyprania tkaniny w zwykłej pralce lub oddaniu jej do czyszczenia w pralni.

Przeczytaj również: Najlepsze sposoby na przechowywanie narzędzi w niewielkim ogrodzie