Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak sprzedać mieszkanie w krótkim czasie?

Sprzedaż mieszkania jest czasochłonna – musi minąć trochę czasu, zanim znajdzie się chętny klient. Co zatem zrobić, aby przyspieszyć ten proces?

Home staging

Jest to odpowiednie przygotowanie mieszkania przed sprzedażą w celu zwiększenia jego atrakcyjności. Uporządkowanie pomieszczeń, schowanie prywatnych rzeczy i przeprowadzenie drobnych napraw sprawia, że staje się ono od razu bardziej przytulne i schludne. Jest to jedna z technik marketingu, która nie tylko przyspiesza sprzedaż, ale także pozwala dostać za nie możliwie jak najwyższą kwotę. Niezbędne okazać się może wyniesienie niektórych mebli, przemalowanie ścian na jasne kolory oraz zadbanie o dobre światło i dodatki, jak na przykład lustra, poduszki, świeże kwiaty.

Przemyśl cenę

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że klient zanim zdecyduje się na konkretne mieszkanie, musi przejrzeć dziesiątki innych ofert. Posiada więc spore rozeznanie w cenach i wie, kiedy kwota jest zbyt wysoka. Nasza oferta musi być jednocześnie atrakcyjniejsza od innych oraz nieprzesadzona – zbyt niska może wzbudzać podejrzenia co do stanu mieszkania.

Przygotowanie ogłoszenia

Dobrej jakości zdjęcia, starannie wypełnione ogłoszenie i zachęcający opis potrafi wiele zdziałać. Tak przygotowana oferta może być kluczem do sukcesu i szybkiej sprzedaży.

Przeczytaj również: Ocieplanie domu – na jaki materiał się zdecydować?