Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z domu?

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się po wejściu z pracy do domu poczuć nieprzyjemną woń. Jej źródła mogą być wielorakie: dym z papierosów, pozostałości po jedzeniu w zlewie lub też obecność pleśni. Jak pozbyć się tych niechcianych zapachów?

Dbamy o czystość

W przeważającej większości za nieprzyjemny zapach odpowiedzialne jest niezachowanie należytej czystości. Najskuteczniejszym więc sposobem na wyeliminowanie brzydkiego zapachu jest regularne i bardzo dokładne mycie i czyszczenie wszystkich używanych na co dzień sprzętów i zakamarków.
Do miejsc, w których najczęściej dochodzi do zabrudzeń zaliczyć można kuchnie. To właśnie podczas gotowania i przy przechowywaniu jedzenia generowanych jest najwięcej zanieczyszczeń. Szczególnej uwadze podczas sprzątania trzeba poddać lodówkę i zlewozmywak.

Otwieramy okna na oścież

Jeśli pomimo bardzo dokładnego dbania o czystość nieprzyjemny zapach nadal się utrzymuje, zalecane jest okresowe, bardzo długie i częste wietrzenie. Świeże powietrze powinno w pewnym stopniu pomóc. Jeśli to nie pomaga ratować się można poprzez próby zamaskowania nieprzyjemnego zapachu olejkami zapachowymi i świeczkami aromatycznymi. Wydzielają one bardzo intensywny i miły dla zmysłów zapach, który bardzo skutecznie powinien poradzić sobie z nawet najbardziej uporczywym zapachem.
Czynnością ostateczną jest przemalowanie ścian. Najczęściej niedający się pokonać nieprzyjemny zapach wynika z wchłonięcia go przez ściany, które stopniowo go uwalniają. Przemalowanie na nowo całego pomieszczenia za każdym razem w takiej sytuacji pomaga.