Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak dbać o bezpieczeństwo podczas malowania dachu?

Dachy szczególnie takie pokryte blachą wymagają co pewien czas odświeżenia. Chociaż malowanie dachu wcale nie jest zajęciem skomplikowanym, to jest dość niebezpieczne, ponieważ prace są przeprowadzane na dość dużej wysokości. Jeżeli decydujemy się na samodzielne malowanie dachu, pamiętajmy, aby zachować ostrożność i w odpowiedni sposób się zabezpieczyć.

Sprzęt potrzebny podczas malowania

Samodzielne pomalowanie dachu z pewnością zajmie nam więcej czasu, niż specjalistycznej firmie, która ma doświadczenie i odpowiedni sprzęt do pracy na wysokościach. Zazwyczaj firmy wykorzystują podczas pracy metody alpinistyczne i specjalne drabiny, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. Pamiętajmy, aby przed wejście nad dach dokładnie zaplanować sposób ochrony przed upadkiem, wyznaczyć sobie punkty kotwiczenia do stałej konstrukcji.

Doświadczenie

Jeżeli znamy się na rzeczy i wiemy, jak zabezpieczyć się będąc na dachu, można wykonać malowanie dachu samodzielnie. Nie warto jednak porywać się z motyką na księżyc. Gdy nie mamy doświadczenia i odpowiedniej wiedzy na temat prac wysokościowych, lepiej sprawy oddać w ręce fachowców, którzy mają odpowiednie uprawnienia do pracy na wysokościach, przeszli kursy bezpieczeństwa i wiedzą, jak zachować się na dachu, aby z niego nie spaść.

Wady i zalety samodzielnego malowania

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, co więcej wyjmując firmę można zaoszczędzić sporo czasu, z drugiej strony również nerwów. Niestety podejmując się malowania dachu samodzielnie, będziemy musieli poświęcić na to bardzo dużo czasu.