Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Ile wydać na dobry oczyszczacz powietrza?

Smog to problem, który dotyka naprawdę dużą część społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie oczyszczaczami do powietrza rośnie. Ile wydać, aby zakup był dobry i nie kosztował nas fortuny?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

W sklepach spotykamy się z oczyszczaczami z różnych półek cenowych. W marketach spotkamy o wiele tańsze, a w specjalistycznych sklepach – oczyszczacze nawet do 3000 złotych. Czym się różnią? I czy kupowanie tańszego oczyszczacza równa się ze słabszym oczyszczaniem? Okazuje się, że wszystko zależy od parametrów i funkcji oczyszczacza. To na nie powinniśmy zwracać uwagę. Cena powinna być sprawą drugorzędną – może się bowiem okazać, że różne firmy życzą sobie za oczyszczacz o podobnych funkcjach dwie skrajne ceny, a my kupilibyśmy ten droższy tylko dlatego, że kierujemy się zasadą ,,droższe, lepsze”.

Ile wydać na oczyszczacz?

Dobre oczyszczacze kupić możemy już za 300, 400 złotych. Wszystko zależy jednak od ilości funkcji, jakie posiada. Jeśli zależy nam na jonizacji, musimy przygotować się na nieco większy wydatek. Jednak wszystko jest po coś, bowiem taka funkcja pomaga wyłapywać w powietrzu wirusy, bakterie, grzyby i roztocza. Idealna opcja dla alergików, jak i dla wszystkich żyjących w bardzo zanieczyszczonych miastach. Jeśli więc zależy nam na dobrym oczyszczaczu i wiemy, że będzie to zakup na długie lata – nie powinniśmy kierować się ceną i wybrać taki do 1000 złotych.

Przeczytaj również: Jak często wymieniać filtr znajdujący się w oczyszczaczu powietrza?