Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Ile kosztuje malowanie dachu?

Malowanie dachu nie jest wprawdzie niczym skomplikowanym, mimo to warto zdecydować się na współpracę z doświadczoną firmą, w końcu są to prace na wysokościach. Chcąc wykonać wszystkie praca na własną rękę, potrzeba czasu, bo na pewno prace będą przebiegać wolnej, niż w przypadku wynajęcia firmy, poza tym będzie potrzebny nam odpowiedni sprzęt.

Od czego jest uzależniona cena za malowanie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile będzie kosztować malowanie dachu. Cena jest uzależniona od jego powierzchni oraz zakresu prac, jakie trzeba będzie wykonać. Jeżeli przed malowanie konieczne będzie uzupełnianie ubytków, to cena z pewnością będzie wyższa. Pamiętajmy, że usługa malowania dachu to również takie elementy jak oczyszczanie dachu, impregnacja. Odpowiednie przygotowanie dachu przed malowaniem jest ważne, od tego zależy jego trwałość oraz to, czy za kilka lat nie będą osiadać na nim mchy, paprocie, grzyby itp.

Fachowcy z polecenia

Decydując się na wynajęcie firmy do malowania dachu, oczywiście nie można kierować się wyłącznie ceną. Choć cena nie idzie w tym wypadku z jakością wykonywanych prac, to nie powinna stanowić głównej motywacji podczas podejmowania współpracy z daną firmą. Warto wcześniej zapytać rodziny oraz znajomych, czy są w stanie polecić sprawdzonych fachowców, to zdecydowanie najlepsze źródło informacji. Jeżeli nie mamy nikogo, kto mógłby nam doradzić, pozostaje szukać firmy w sieci, przy czym w tym wypadku należy dokładnie przejrzeć opinie poprzednich klientów o danym wykonawcy oraz sprawdzić, czy firma dysponuje odpowiednim sprzętem.