Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Huśtawka ogrodowa czy hamak? Co lepiej kupić do ogrodu?

Czas spędzony na relaksie w ogrodzie z reguły wspominany jest przez każdego jako świetnie spożytkowany i dający zastrzyk pozytywnej energii na długi czas.

Żeby uprzyjemnić sobie jeszcze bardziej ogrodowy relaks, warto zainwestować, jeśli miejsce i środki finansowe na to pozwalają, w kupno ogrodowej huśtawki lub hamaku. Co jednak wybrać?

Gdzie zamontować hamak?

Jeśli nasze fundusze są niewielkie, a ogród wyposażony w solidne drzewa, najprostszym sposobem jest zainstalowanie hamaka. Wystarczy kupić najprostszy, rozwiesić pomiędzy dwoma pobliskimi drzewami i fantastyczne miejsce na popołudniową drzemkę gotowe.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami pozycji horyzontalnej, a nasz ogródek pozbawiony jest drzew na tyle dużych, żeby utrzymały ciężar hamaka (i nasz), można dokonać zakupu hamaka ze stelażem. Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę, oprócz większego kosztu, również problem składowania hamaka podczas zimy. Stelaż jest dość dużym sprzętem, często nie da się go rozłożyć na mniejsze części, a pozostawienie na zimę w ogrodzie może mu zaszkodzić, dlatego kwestię trzeba przemyśleć przed zakupem.

Montaż huśtawki ogrodowej

Podobnie zresztą sprawa się ma z ogrodową huśtawką – co prawda tu stelaż jest albo montowany na stałe i zostaje na zimę w ogrodzie, albo składany, przechowywane zimą w całości jest jednak często siedzisko.
W przypadku jednak, kiedy finanse nie grają roli oraz dysponujemy wystarczającą ilością miejsca do magazynowania zarówno huśtawki, jak i stelażu hamaka, pozostaje nam jedynie decyzja w oparciu o nasze preferencje.

Przeczytaj również: Altany ogrodowe – jak wybrać odpowiednią?