Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Gdzie mieszkać? Na wsi czy w mieście?

Dyskusja na temat tego, czy lepiej jest mieszkać w mieście, czy na wsi toczy się zapewne równie długo co spór o to, czy jajko było pierwsze, czy kura.
Spróbujmy jednak podejść do tego racjonalnie i pochylić się nad argumentami sprzyjającymi każdej ze stron
.

Czyli miasto?

Mieszkanie w mieście oznacza przede wszystkim możliwość korzystania z przebogatej miejskiej infrastruktury. Miasto z łatwością zaspokaja nasze tak przyziemne potrzeby, jak możliwość zrobienia nawet najbardziej wyszukanych zakupów, czy też uczestniczenia w kinowych seansach najnowszych światowych produkcji. Niestety mieszkanie w mieście może nas więcej kosztować niż lokum na wsi.
Miasto zapewnia również znacznie poważniejsze potrzeby, jak choćby dostęp do lekarzy specjalistów, który mimo faktu, że jest lekko utrudniony, to nadal pozostaje znacznie łatwiejszy niż na wsi.

A może wieś?

Wieś to przede wszystkim cisza i spokój. Czyste powietrze, wolniejsze tempo życia i mniejsza przestępczość, to pierwsze co przychodzi mieszkańcowi miasta na myśl o wsi. Faktem jest, że życie na wsi jest znacznie wolniejsze niż w mieście, jednak nie oznacza to, że jest technologiczne prymitywniejsze. Na wsi nie ma żadnego problemu z dostępem do szybkiego internetu, czy też telewizji satelitarnej.

Co zatem wybrać?

Idealnym rozwiązaniem było by posiadać swoją przystań w obu tych miejscach i zależnie od potrzeby ducha, przemieszczać się pomiędzy nimi, ponieważ nie da się jednoznacznie określić lepszego miejsca. Każde ma swoje wady i zalety, które mogą być zamienne dla różnych osób.

Przeczytaj również: Mieszkanie do wynajęcia. Bezpośrednio od właściciela czy za pośrednictwem agencji nieruchomości?