Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Dla kogo smog stanowi największe zagrożenie?

Zbliża się najgorszy okres w roku, jeżeli chodzi o jakość powietrza w południowej części Polski. Miasta takie jak na przykład Katowice czy Kraków, to miasta z fatalną jakością powietrza, chociaż oczywiście źle jest również w innych częściach kraju. Dla kogo smog stanowi największe zagrożenie? Kto powinien unikać wychodzenia z domu, gdy na zewnątrz jest bardzo duże stężenie zanieczyszczeń?

Dla kogo smog stanowi największe zagrożenie?

W okresie jesienno-zimowym warto śledzić codzienną doniesienia dotyczące zanieczyszczeń powietrza i smogu. Są one szczególnie ważne dla kilku grup osób, a mianowicie dla kobiet w ciąży, dla osób starszych mających problemy z oddychaniem, a także dla małych dzieci. Toksyny zawarte w smogu mogą powodować bardzo duże zatrucia organizmu, bo to słownie są wdychane z powietrzem. Warto zatem unikać spacerowania, a nawet wychodzenia z domu na chwilę, jeżeli jest się w grupie zagrożenia. Powinny o tym szczególnie pamiętać kobiety w ciąży, które już na tym etapie zawsze winny dbać o zdrowie rozwijającego się w ich łonie dziecka.

Zagrożenie dla małych dzieci oraz osób starszych

W dniach, w których smog jest szczególnie duży, należy unikać spacerowania z małymi dziećmi i niemowlakami. Lepiej zatem pozostać w domu, niż narażać się na wdychanie zanieczyszczeń. Ta sama zasada dotyczy zresztą osób starszych oraz mających problemy z funkcjonowaniem górnych dróg oddechowych. Ludzie chorujący na astmę również powinni unikać wychodzenia z domu w czasie silnego smogu.

Przeczytaj również: