Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Agencja pośrednictwa sprzedaży mieszkania – czy można im zaufać?

Osoby przymierzające się do sprzedaży mieszkania często czują się zdezorientowane. Gdzie szukać potencjalnych kupców? Gdzie zamieścić ogłoszenia? Jak wycenić nieruchomość? Z pomocą przychodzą agencje pośrednictwa sprzedaży mieszkań. Jednak, czy można im zaufać?

Profesjonalna agencja nieruchomości

Profesjonalne agencje pośredniczące w sprzedaży nieruchomości posiadają stosowną licencję, na podstawie której mogą świadczyć swoje usługi. Posiadanie takowej licencji jest znakiem, że agencji można zaufać, ponieważ jest legalna i działa zgodnie z prawem. Większość agencji posiada także liczne certyfikaty oraz zaświadczenia o udziale w szkoleniach z branży nieruchomości. Warto zweryfikować te dokumenty przed przystąpieniem do realizowania transakcji.

Umowa pomiędzy agencją a właścicielem nieruchomości

Współpraca między właścicielem mieszkania a agencją pośredniczącą w jego sprzedaży odbywa się oparciu o pisemną umowę. Powinny znaleźć się w niej wszelkie regulacje dotyczące transakcji. Przed jej podpisaniem należy dokładnie zapoznać się z treścią. Jeśli żadna kwestia nie budzi wątpliwości – można śmiało powierzyć nieruchomość danej agencji. Dokument ten jest bowiem gwarancją poprawnie przebiegającej współpracy dla obu stron – zarówno dla sprzedającego, jak i dla agenta.

Agencje nieruchomości mogące pochwalić się wieloletnią obecnością na rynku, jak również dobrą opinią wśród byłych i obecnych klientów są jak najbardziej godne zaufania.