Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Sofa czy narożnik – co lepiej się sprawdzi w salonie?

Urządzając mieszkanie, zawsze pojawia się pytanie jakie meble będą najlepsze i najwygodniejsze. Poszukiwanie mebla jest trudniejsze, gdy w pomieszczeniu takim jak salon spędzamy dużo czasu i ma pełnić kilka funkcji. Jaką sofę wybrać, by służyła przez lata i była wygodnym miejscem do spędzania czasu.

Od czego zacząć wybór mebla?

Przyjęło się powiedzenie, że „rodzina jest najważniejsza” więc przy wyborze mebla warto zapytać, jak chcieliby z niego korzystać. Najważniejsze jest określenie w jaki sposób lubimy spędzać czas i jaka będzie główna funkcja mebla. Kolejnym pytaniem jest jaki materiał najbardziej nam odpowiada, gdyż przyjemny zamsz będzie tworzył przytulny klimat, natomiast skóra jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Jak dopasować mebel do wnętrza?

Rozmiar i kształt jest niezwykle ważny przy zakupie mebla, który posłuży najbliższych kilka lat. Sofy są zazwyczaj mniejsze niż narożniki i można je dowolnie przestawiać i aranżować przestrzeń. Świetnie sprawdzą się z mniejszych mieszkaniach lub kawalerkach, gdyż często maja też w opcji funkcję spania. Modułowe zestawy narożnikowe natomiast projektowane są z myślą o większych przestrzeniach i dają możliwość dowolnego zestawiania elementów. Często spotkać je można na środku salonu, jako główny element wystroju.

Jak wybrać odpowiedni mebel?

Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć miejsce, gdzie go ustawimy i zmierzyć dostępną przestrzeń, sprawdzić kąty lub nietypowe wnęki w ścianach. W przypadku wyboru narożnika ważne jest też czy ma być prawo czy lewostronny, aby uniknąć nieporozumień przy dostawie.

Gdy ustalimy kwestie techniczne pozostaje już tylko wybrać najlepiej pasujący stylowo kształt oraz kolor i tkaninę i cieszyć się odpoczynkiem w domowym zaciszu.

Przeczytaj również: Jak można wykorzystać palety?