Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Beton architektoniczny – do jakich pomieszczeń pasuje najbardziej?

W nowoczesnych wnętrzach beton przestał być jedynie materiałem budowlanym. Idealnie sprawdza się jako element dekoracyjny, dodając wnętrzu surowości i nuty współczesności. Zgrany z odpowiednimi elementami potrafi wprowadzić niepowtarzalną atmosferę do mieszkania.

Dodaj trochę ciepła

Beton w samotności jest chłodny, surowy, szorstki i chropowaty. Jednak po dodaniu do pomieszczenia drewnianych dodatków, takich jak meble czy drzwi tworzymy wnętrze, bijące ciepłem i energią. Dzieje się tak na zasadzie kontrastu – drewno jest przeciwieństwem betonu. Te dwa materiały są idealnym tłem dla zielonych roślin.

Drugie skrzypce

Kiedy użycie betonu na większej powierzchni nie do końca będzie pasować do mieszkania, można nim wyłożyć jedynie jedną ścianę. Będzie on mocnym akcentem, natychmiastowo przyciągającym wzrok. Dobrze wygląda na tle telewizora lub innego sprzętu elektronicznego.

Biel i chłód

Beton jest idealnym tłem dla białych pomieszczeń. W dodatku kupując błyszczące meble, będą one wybijać się na tle tego szorstkiego materiału. Można nim wyłożyć ściany lub blat w kuchni. W drugim wypadku musi być on dobrze zaimpregnowany, aby spełniał swoją rolę. Tutaj rolę gra nowoczesność, bezwzględna surowość i minimalizm.

Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiedni regał półkowy?