Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Aplikacje smogowe na telefon – czy warto je instalować?

Właśnie nadeszła najgorsza część roku, jeżeli chodzi o jakość powietrza w Polsce. Chociaż podejmuje się bardzo wiele działań zmierzających do tego, by ludzie ogrzewali swoje domy w sposób bardziej ekologiczne, zmiany dzieją się bardzo powoli. Południowa część Polski ma zatem fatalne powietrze, a urokliwe górskie miasteczka w Beskidzie Śląskim albo w Tatrach, takie jak Ustroń czy Zakopane, to miasta Polski z dosłownie najgorszym powietrzem.

Jak na bieżąco dowiadywać się o zanieczyszczeniu powietrza

Nie każdy z rana dysponuję czasem na posłuchanie wiadomości w radiu albo obejrzenie prognozy pogody w telewizji. To właśnie z tych źródeł można dowiedzieć się o jakości powietrza w Polsce, trzeba je jednak regularnie śledzić. Dobrą alternatywą może być zatem zainstalowanie w telefonie aplikacji smogowych. Można je za darmo pobrać z Internetu, a następnie każdego dnia z rana sprawdzić, jakie jest zanieczyszczenie w konkretnej części Polski. To naprawdę prosty i skuteczny sposób na to, aby dowiedzieć się, czy na zewnątrz panuje smog.

Czy warto instalować aplikacje smogowe na telefon?

Oczywiście nie każdy tak bardzo interesuje się smogiem, jednak jeżeli jest się w grupie osób zagrożonych, dla których przebywanie na zewnątrz podczas smogu może być niebezpieczne, lepiej je zainstalować sobie taką aplikację. Bezwzględnie powinno to zrobić na przykład kobiety w ciąży, rodzice małych dzieci, a także ludzie starsi chorujący na różnego rodzaju schorzenia dróg oddechowych.

Przeczytaj również: Oczyszczacz powietrza – na co zwracać uwagę przy zakupie