Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Altany ogrodowe – jak wybrać odpowiednią?

Różnorodność dostępnych na rynku altan ogrodowych czy to gotowych, czy robionych na zamówienie jest ogromna. W zależności od preferowanego przez nas stylu, możemy wybierać wśród nowoczesnych, o stalowej lub aluminiowej konstrukcji, poprzez równie nowoczesne ale o konstrukcji drewnianej, tradycyjne aż po romantyczne altanki retro.

Jak wybrać altanę?

Czym kierować się, oprócz własnego gustu przy wyborze altany? Zacząć należy oczywiście od oceny, ile środków finansowych możemy przeznaczyć na ten cel. Jeśli mamy ściśle określony budżet, wybierzmy lokalizację – jak dużą powierzchnię ogrodu możemy i chcemy przeznaczyć na altanę.

Przepisy Prawa Budowlanego

Pamiętajmy o przepisach Prawa Budowlanego – co prawda budowa wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, do jakich zaliczyć można altany ogrodowe, nie wymaga już ani pozwolenia na budowę, ani nawet zgłoszenia, pod warunkiem jednak, że altana nie przekracza powierzchni zabudowy 35m2 oraz dopuszczalnej liczby obiektów (jeden na każde 500m2 powierzchni działki).

Altana na zamówienie a gotowy produkt?

Teraz przed nami kolejna decyzja – gotowy produkt, czy robiony na zamówienie? Jeśli podoba nam się konkretna gotowa altana, a nasze miejsce jest standardowe, chcemy też, żeby prace związane z montażem wykonane były szybko, umożliwiając nam relaks we własnej altance w krótkim czasie od podjęcia decyzji – wybierzmy gotową altanę. Prawie każda firma produkująca tego rodzaju budynki, proponuje również montaż, a ponadto dopuszcza pewne modyfikacje, które uczynią naszą altankę zindywidualizowaną oraz dopasują ją do istniejących warunków terenowych.